Na hali sportowej ZSR w Środzie Wlkp. odbył się finał wojewódzki Zrzeszenia LZS Wielkopolska w piłce koszykowej dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział sześć ekip które zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy grup grali o pierwsze miejsce , a drużyny z drugiego mecz o trzecie miejsce. Mecze trwały 2*8 min.

W fazie grupowej nasze dziewczęta pierwszy mecz zagrały z ZS nr 2 Szamotuły i pewnie rozstrzygnęły wynik na swoją stronę wygrywając 24:4. Drugi mecz po zaciętej walce przegrały 11:14 z CKZiU Środa Wlkp. Zajmując drugie miejsce w grupie walczyły o trzecie miejsce z gospodyniami ZSR Środa Wlkp. Ponownie mecz był bardzo zacięty ale tym razem szala przechyliła się w naszą stronę i dziewczęta ZSP Nietążkowo zajęły trzecie miejsce w turnieju. Wynik meczu 17:15.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1 miejsce ZS nr 1 Ostrzeszów
2 miejsce CKZiU Środa Wlkp.
3 miejsce ZSP Nietążkowo
4 miejsce ZSR Środa Wlkp.
5 miejsce LO Środa Wlkp.
6 miejsce ZS nr 2 Szamotuły

 

Skład naszej „brązowej” drużyny:

*Zuzanna Żebrowska, Alicja Drajerska, Natalia Markiewicz, Oliwia Przybysz, Paula Białożyt, Daria Zapłata, Natalia Pukacka, Natalia Szymanowska, Martyna Nyczka, Nikola Chróst.

 

Miłosz Sibilski
 Galeria zdjęć: