182 uczestników wystartowało w siedemnastej edycji Biegu im. Jana Kasprowicza, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie oraz UKS „Junior” Nietążkowo.
Ze względu na panującą sytuację pandemiczną, data imprezy musiała zostać przesunięta z grudnia na luty. Zgodnie z tradycją bieg rozpoczął się o godz. 12:00, a oficjalnie otworzyła go wicedyrektor pani Monika Oleszak.
Trasa zawodów została wytyczona na terenie szkoły. Start i meta znajdowały się przed halą sportową. Bieg został rozegrany na dystansie 2 kilometrów. Obok biegaczy na linii startu ustawili się również amatorzy marszu nordic walking, głównie kadra nauczycielska ZSP (Renata Fijałkowska, Katarzyna Snela, Małgorzata Korytowska). Tegoroczna edycja została przeprowadzona tylko i wyłącznie dla uczniów szkoły.
Pierwszym zawodnikiem przekraczającym linię mety został Maciej Ziegler, tuż zanim dobiegł Ignacy Pudliszewski. Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Dzialikowi. Kolejne miejsca w kategorii chłopców zajęli: Kacper Han, Karol Adamczak, Artur Florczak.
W kategorii żeńskiej jako pierwsza dobiegła Maja Han. W następującej kolejności metę przekroczyły: Sandra Szczygieł, Wiktoria Kasperska, Julia Borowczak, Emilia Capała, Roksana Szalewska.
Ogromne podziękowania za organizację biegu należą się członkom zarządu UKS „Junior”: Patrycji Wojtkowiak, Ani Ruskowiak, Dominikowi Marcinkowskiemu.
Sponsorami imprezy byli: Dyrektor ZSP Nietążkowo, Firma Kowalski Nietążkowo, Restauracja Marta Śmigiel, Firma Transportowa Henryk Drobnik Śmigiel, Bank Spółdzielczy Śmigiel, Biuro Konstrukcyjno-Budowlane Jakub Karolczak, „UKS Junior” Nietążkowo, Grzegorz Jankowski Firma Handlowa Grześpol Robaczyn, Jakub i Agnieszka Ratajczak

 

 Galeria zdjęć: