ZSP Kościan był gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt. W turnieju obok gospodarzy wzięły udział dziewczęta z LO Kościan i ZSP Nietążkowo. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” 4 x 6 min.
W pierwszym meczy dziewczęta z ZSP Kościan nie dały szans swoim koleżankom z LO Kościan wygrywając 18:11. W drugim meczu nasza drużyna wygrała również z LO Kościan jeszcze większą różnicą 21:9. Trzeci mecz rozstrzygał kto w tym turnieju zajmie pierwsze miejsce, spotkały się dwa zwycięskie zespoły. Od początku meczu przewagę wypracowywały gospodynie turnieju ZSP Kościan, jednak nasza drużyna była w stanie wyrównać wynik spotkania. Walka do końca się opłaciła i spotkanie zakończyło się remisem 15:15. Potrzebna była więc dogrywka. W ciągu tych 3 min. po bardzo zaciętym spotkaniu wpadł tylko jeden kosz osobisty. Zuzana Żebrowska trafiła i wynikiem 16:15 ZSP z Nietążkowa okazał się zwycięski. Tym samym dziewczęta z naszej szkoły awansowały do Mistrzostw Rejonu. Gratulujemy.
Skład naszej drużyny:
* Zuzana Żebrowska
* Alicja Drajerska
* Natalia MarkiewiczGaleria zdjęć: