Na poznańskiej „Woli”, przy pięknej pogodzie został rozegrany kolejny finał rangi wojewódzkiej SZS Wielkopolska. Do rywalizacji stanęły sztafety przełajowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców.
Zmieniła się formuła rywalizacji w tych zawodach, zmniejszono liczebność sztafety z 10 na 6 osób, natomiast wydłużył się dystans jaki każdy zawodnik i zawodniczka muszą pokonać u dziewcząt z 800 m na 1000 m, a u chłopców z 1000 m na 1200 m.
Po pewnym wygraniu Mistrzostw Powiatu naszą szkołę oraz powiat kościański w tych zawodach reprezentowała drużyna dziewcząt . Wśród 26 sztafet nasze dziewczęta zakończyły zmagania sportowe na 12 miejscu. Zespół zaprezentował się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że to debiut większości zawodniczek w imprezie takiej rangi. Wszystko przed nimi. Gratulujemy.
W skład sztafety wchodziły (wg kolejności biegu):
1. Emilia Wdowiak
2. Wiktoria Ratajczak
3. Wiktoria Kasperska
4. Maja Han
5. Julia Borowczak
6. Olga Witkowska

Miłosz SibilskiGaleria zdjęć: