W czternastej edycji Zimowego Biegu im. Jana Kasprowicza wystartowało 85 uczestników. Impreza została zorganizowana przez nauczycieli Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie oraz członków UKS „Junior” Nietążkowo. Start i meta miały miejsce przed szkolną halą sportową, a trasa wiodła ulicami Nietążkowa i Śmigla. Biegi zostały rozegrane na dwóch dystansach: 2,5 km dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjum oraz 5 km – bieg główny. Tegoroczna impreza rozegrana została w sprzyjających warunkach atmosferycznych. W zawodach uczestniczyli także miłośnicy marszu nordyckiego. W biegu głównym, jako pierwszy linię mety pokonał Damian Glapiak z Bucza - czołowy biegacz długodystansowy z naszego regionu. W biegu kobiet, jako pierwsza linię mety przekroczyła Marika Zarabska -reprezentująca UKS Junior Nietążkowo. W biegach młodzieżowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców zwyciężył Dominik Marcinkowski z Sany Kościan, natomiast w kategorii dziewcząt jako pierwsza dobiegła Katarzyna Nowak z Czaczyka. W biegu gimnazjalistów chłopców pierwszy na mecie zameldował się Piotr Sylwoniuk z Gimnazjum w Święciechowie, w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Julia Górna reprezentująca UKS Achilles Leszno. W kategorii mieszkańców gminy Śmigiel najszybszy okazał się Marian Michalski z Bruszczewa oraz Marika Zarabska ze Śmigla. W biegu głównym wystartowali również nauczyciele naszej szkoły pani Ewa Nowacka –Wieczorek oraz aspirant Piotr Janus. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki Szczególne podziękowania dla osób zabezpieczających trasę: Komendy Powiatowej Policji z Kościana oraz OSP ze Śmigla, Nietążkowa oraz służby medycznej z jednostki wojskowej z Leszna. Sponsorzy imprezy: Urząd Miasta i Gminy Śmigiel, Przedsiębiorstwo Handlowe Chudak s.j. TM Lager Technik, KUNERT Poladowo, Firma Kowalski Recykling Nietążkowo, Powiatowy LZS w Kościanie, F.H SPORTING Andrzej Gołdyn Sp.j., PHU Stalmar Poladowo, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, Ciastkarnia Kolan z Lipna, Firma Techkram z Leszna, Toyota Mikołajczak z Leszna. Organizatorzy: ZSP w Nietążkowie, UKS Junior NietążkowoGaleria zdjęć: